Апарат ШВЛ та засоби індивідуального захисту для медиків передані Олександрівській клінічній лікарні

31 березня 2020

Предстоятель УПЦ Блаженніший митрополит Онуфрій та засновник Фонду Вадим Новинський передали лікарям Олександрівської клінічної лікарні апарат штучної вентиляції легенів останнього покоління, розрахований на одночасну роботу з двома пацієнтами, а також 100 захисних костюмів багаторазового використання та 100 окулярів.

Медобладнання передав представникам клініки особисто предстоятель УПЦ Блаженніший митрополит Онуфрій у своїй резиденції у Києво-Печерській Лаврі. Глава церкви благословив медичний персонал медустанови, а також усіх представників медичних професій України: «Божого благословення всім медикам, усім, хто сьогодні працює, хто щодня показує свою любов до ближнього. Це особливо цінно, коли цей ближній перебуває у біді. Нехай Господь вас благословляє і береже!». 

У свою чергу Вадим Новинський зазначив, що Українська Православна церква підтримує вітчизняну медицину та медиків не лише молитвою, а й реальними справами. Він упевнений, що сьогодні і всім українцям необхідно наслідувати приклад Церкви, відкинути всі політичні та інші розбіжності та сконцентруватися на боротьбі зі світовою пандемією та її наслідками. 

«Лише консолідація зусиль Президента, парламенту та уряду, центральної та місцевої влади, бізнесу та громадян дасть результат. Ми вже стикаємося з величезним дефіцитом техніки та засобів захисту у світі. Усі бюджетні кошти зараз треба перерозподілити МОЗ та виплатити як матеріальну допомогу та доплати медикам. І свою відповідальність перед Україною мають виявити ЗМІ та блогери, щоб не поширювати паніку. І ми, звичайно ж, маємо пам'ятати, що лише з Божою допомогою ми подолаємо цю страшну хворобу», - сказав народний депутат. 
Раніше Фонд Вадима Новинського закупив у КНР 10 високоефективних апаратів штучної вентиляції легень, 850 комплектів індивідуального захисту медиків та 10 тис. експрес-тестів. Обладнання та тести в даний час передаються до регіональних спеціалізованих медустанов. Цієї неділі другим авіабортом з Китаю прибули закуплені Фондом тисячі костюмів та респіраторів найвищого ступеня захисту для медиків. Вони розподілені на Донецьку, Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Дніпропетровську, Харківську області. 

У понеділок в Україну з Південної Кореї прибули закуплені Фондом 100 тис. високоточних тест-систем DialPlexQ™️, які дозволяють встановлювати наявність інфекції методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) у реальному часі. Системи мають сертифікат європейської відповідності та дозволяють діагностувати захворювання з точністю 99%. 
 
Довідка: 
 
Міжнародний благодійний фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці започатковано у вересні 2008 року для реалізації благодійних ініціатив Засновника. Фонд надає благодійну підтримку, спрямовану на виховання майбутнього покоління на засадах православної віри, зміцнення сім'ї та підвищення її ролі у суспільстві. Фонд підтримує проекти у сферах духовно-просвітницької діяльності, освіти, охорони здоров'я, культури, мистецтва та спорту. Місія Фонду – сприяти процвітанню суспільства, різнобічно розвиваючи його культуру та духовність на засадах православної віри. 

Благодійні проєкти Фонду