Блаженніший Митрополит Онуфрій та Вадим Новинський доставили до Чернівців апарат ШВЛ та засоби захисту медиків

25 березня 2020

З ініціативи Блаженнішого митрополита Київського та Всія України Онуфрія Українська Православна Церква доправила до обласної дитячої клінічної лікарні Чернівців благодійну допомогу для боротьби з коронавірусом.

У комплект увійшли сучасний апарат штучної вентиляції легень, розрахований на одночасну роботу для двох пацієнтів, а також сто захисних водовідштовхувальних костюмів багаторазового використання та сто очок для медичного персоналу лікарні. 

Блаженніший митрополит Онуфрій, вручаючи обладнання, подякував народному депутату України, засновнику Благодійного фонду на честь Покрови Пресвятої Богородиці Вадиму Новинському за допомогу Чернівецькій області: 

«Коли я дізнався, що Благодійний Фонд мого друга Вадима Новинського везе з Китаю обладнання та засоби захисту від вірусу, я хотів звернутися до нього з проханням допомогти лікарням моєї рідної Буковини, але Вадим мене випередив і першим запропонував допомогу, а це сьогодні справді товари стратегічного. значення. У складних обставинах, які ми сьогодні переживаємо, виявляються найкращі людські якості – любов і допомога ближньому. Нам, православним християнам, разом із вимогами санітарії та гігієни дуже важливо молитися, щоб подолати відчай. Особливо ми молимося за наших лікарів, які опинилися на передовій цій проблемі», - сказав Блаженніший митрополит Онуфрій. 

 

Народний депутат України, засновник Благодійного фонду на честь Покрови Пресвятої Богородиці Вадим Новинський відзначив внесок УПЦ у боротьбу з коронавірусом: 

“Прийміть цей посильний внесок від нашої Церкви. До речі, такі необхідні сьогодні захисні маски вже шиються у швейних майстернях УПЦ. У лиха немає кордонів, немає мови, немає інших відмінностей. Вона зачіпає всіх, і, якщо є така можливість, ми маємо допомагати всім українцям – і в Херсоні, і в Чернівцях, і на тимчасово непідконтрольних територіях. Разом і з Божою допомогою ми цю біду здолаємо. Але пам'ятаймо, що головна вакцина проти вірусу – це молитва», - підкреслив парламентарій. 

За словами голови Чернівецької ОДА Сергія Осадчука, сьогодні як ніколи треба цінувати такі об'єднані зусилля та допомагати медикам: «Найбільша цінність нашої держави – наші люди. Завдяки і вашій благодійній допомозі, і об'єднанню навколо спільного лиха всіх нас, ми подолаємо цей виклик і наведемо лад у нашій державі. Це наша спільна відповідальність і наша країна». 

Головний лікар Чернівецької обласної дитячої лікарні Роман Андрійчук зазначив, що отримана техніка – це дороге обладнання найвищого класу для надання реанімаційної допомоги за сучасними стандартами. 

Він повідомив, що медустанова дійсно мала гостру необхідність саме в такому апараті, який доукомплектував відділення інтенсивної терапії до необхідного обсягу медичного обладнання і тепер зможе повною мірою надавати допомогу дітям. 

В інфекційному відділенні лікарні наразі перебуває 15 дітей, 14 з яких інфіковано коронавірусом, їхній стан, за словами лікарів, задовільний, ніхто з дітей не перебуває у реанімації. Одна дитина була виписана у стабільному стані минулими днями. 

Благодійні проєкти Фонду