Доставка з Китаю чергової партії гуманітарного вантажу медичного призначення для України

11 квітня 2020

У ніч із суботи на неділю (за місцевим часом) в аеропорту багатомільйонного міста Гуанчжоу завершилося митне оформлення та навантаження на літак для відправки в Україну чергової партії гуманітарного вантажу медичного призначення, закупленого в Китайській Народній Республіці Благодійним Фондом Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

Цього разу це 1 000 000 сертифікованих медичних масок, які найближчими днями надійдуть до медзакладів Херсонської, Миколаївської, Донецької (зокрема міста Маріуполя), Запорізької та Дніпропетровської областей (зокрема міста Кривого Рогу). 

Маски також безкоштовно лунатимуть у хриходах та монастирях УПЦ для забезпечення максимальної безпеки парафіян, які ухвалять рішення взяти участь у святкових Великодніх Богослужіннях. Богослужіння проводитимуться відповідно до вимог Закону про карантинні заходи під час відвідин храмів. 


Вже завтра цей гуманітарний вантаж буде доставлений в Україну одним із літаків авіакомпанії SkyUp у рамках анонсованої Президентом Володимиром Зеленським програми спеціальних вантажних авіарейсів, які зараз виконуються до десяти разів на тиждень. 

Оперативне митне оформлення та завантаження в літак у китайському аеропорту стало можливим завдяки особистому сприянню Генерального консула України в Гуанчжоу Дмитра Камкова. Ми дійсно дуже вдячні за допомогу та спільну злагоджену роботу як Дмитру, так і всьому колективу Дипкорпусу України в КНР на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Сергієм Камишевим, а також співробітникам спеціально створеного для цих операцій Штабу при Офісі Президента України та співробітникам авіакомпанії SkyUp, яка сьогодні виконує місію основного перевізника медичних вантажів для боротьби з епідемією, організованих лінією згаданого вище Штабу при ОПУ. 

Нагадаємо, що на початку квітня в Україну прибули закуплені Фондом у Китаї 3 високоточні та високопродуктивні діагностичні системи для виявлення захворювання COVID-19 та 10 спеціалізованих боксів для транспортування хворих з інфекцією або підозрою на інфекцію. Дані бокси дають можливість медпрацівникам робити необхідні дії для оперативного надання допомоги пацієнтам під час транспортування, при цьому забезпечують безпеку як для самого пацієнта, так і для його медичного персоналу. 

Починаючи з березня 2020 року, Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці виробляє закупівлі в КНР високоефективних апаратів штучної вентиляції легень (десять з яких вже прибули в Україну та передані медичним установам), десятки тисяч експрес-тестів, тисячі костюмів та респіраторів вищого ступеня. медиків. Вони доставлені до Донецької, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської області. 

Фонд також організував закупівлю найбільшої партії високоточних ПЛР тест-систем DialPlexQ™ - 100 000 екземплярів з Південної Кореї. Вони вже розподілені по лабораторіях МОЗ усіх областей України. 

Благодійні проєкти Фонду