Лікарні Миколаєва отримали гуманітарну допомогу від УПЦ

3 April 2020

Миколаївська область отримала чергову партію гуманітарної допомоги для сфери охорони здоров'я, яку передала Українська Православна Церква та Фонд Вадима Новинського на честь Покрова Пресвятої Богородиці.

Сучасні засоби захисту для лікарів та високоточні ПЛР-тести виробництва Південної Кореї будуть спрямовані на потреби лікарень міста та області. Серед іншого медустанови отримають 3600 медичних респіраторів, 5500 посилених медичних масок, 960 захисних костюмів для медиків та ПЛР-тести для визначення коронавірусу. 

Передача гуманітарної допомоги відбулася за участю голови Миколаївської ОДА Олександра Стадника, представника Фонду Вадима Новинського, митрополита Миколаївського та Очаківського Питирима. 

Представник Фонду зазначив, що засоби захисту для лікарів вже розподілені між лікарнями міста та області. «Розуміючи рівень загрози, Фонд Вадима Новинського одним із перших відгукнувся на заклик Президента України приєднатися до боротьби з коронавірусом. Це вже не перша партія гуманітарної допомоги, а й не остання. І надалі Фонд Новинського надаватиме допомогу місту Миколаєву та медичним установам», - наголосив представник Фонду. 

Митрополит Миколаївський та Очаковський Питирим додав, що у ці складні для країни часи УПЦ підтримуватиме українців і молитвою, і посильною гуманітарною допомогою. 

«Милосердя рятує від вічного лиха. І хвалиться милість на суді. Сьогодні біда прийшла для нашого народу, коронавірус. І Церква благословляє медичну службу, яка дбає сьогодні про те, щоб Господь визначив і врятував наш народ України від цього страшного лиха. Сьогодні церква в особі Вадима Новинського, якого я особисто знаю, дає змогу отримати всі ці засоби, тести та обладнання, які захищатимуть та допомагатимуть визначити цей коронавірус. Я хотів би подякувати Богові, що є люди, які дбають про наш народ України, і є милість Божа, яка називається християнською любов'ю. Нехай Бог благословить і зміцнює всю працю медиків на цьому шляху боротьби з цим страшним вірусом, який сьогодні долає дуже багато», - сказав митрополит Миколаївський та Очаковський. 

Голова Миколаївської ОДА Олександр Стадник подякував УПЦ та Фонду Вадиму Новинському за надану допомогу. 

«Сьогодні медичні засоби захисту є особливо дефіцитним товаром у всьому світі. Тому спільна робота дає змогу забезпечити наші лікарні всім необхідним. Тести, які ми отримали, дозволять швидко визначити наявність коронавірусу в організмі та більш ефективно організувати заходи карантину», - сказав керівник Миколаївської ОДА. 

Як повідомлялося раніше, Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці закупив у КНР 10 високоефективних апаратів штучної вентиляції легень, 850 комплектів індивідуального захисту медиків та 10 тис. експрес-тестів. А також тисячі костюмів та респіраторів найвищого ступеня захисту для медиків. Вони розподілені на Донецьку, Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Дніпропетровську, Харківську області. Крім того, 30 березня в Україну прибула закуплена Фондом найбільша партія високоточних ПЛР тест-систем DialPlexQ™ – 100 000 екземплярів із Південної Кореї. 

Charitable projects of the Foundation