МБФ на честь Покрови Пресвятої Богородиці направив понад 33 млн. грн. на подолання гуманітарних наслідків війни на Сході

28 травня 2015

З початку реалізації проекту «Південний Схід» (червень 2014 року) Міжнародний благодійний Фонд на честь Покрови Пресвятої Богородиці спрямував понад 33 млн. грн. на підтримку вимушених переселенців із зони АТО, а також на пряму гуманітарну допомогу мешканцям міст, які опинилися в епіцентрі конфлікту.

В рамках програми Фонд, зокрема, організував вивіз громадян з таких «гарячих точок» як Краматорськ, Слов'янськ, Лисичанськ, Луганськ, Донецьк, Червоний промінь та ін. 

Таким чином, було евакуйовано понад 1400 дітей та дорослих, які розселялися у санаторно-курортних закладах Донецької, Миколаївської та Чернігівської областей. За рахунок коштів Фонду переселенці забезпечувалися харчуванням, одягом, предметами першої потреби. 

За необхідності переміщеним особам надавалася індивідуальна допомога (відновлення згорілих, зниклих документів, ведення вагітності у містах перебування, організація пологів тощо) 

В рамках проекту було організовано також три гуманітарні місії з товарами першої необхідності у постраждалий від бойових дій Северодонецьк. Останній – у квітні 2015 року. Загальний тоннаж вантажів становить близько 22 тонн, а допомогу отримали 4,5 тисяч людей. 

Окремим напрямком програми стало придбання спеціального медичного обладнання для військових шпиталів. Так у 2014 році одеському військовому шпиталю №61, що знаходиться у смт. Куйбишево Запорізької області, були передані 2 портативні апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ). Таку ж пару приладів доставили до військового шпиталю Запоріжжя. Аналогічне обладнання (5 апаратів та один мобільний рентген) було придбано фондом для потреб Харківського військового шпиталю. 

Реалізація програми продовжується. Одним із її елементів стане запуск спеціалізованої інтернет-платформи «Допомога». Ресурс стане комунікативним майданчиком, який значно спростить взаємодію між благодійними організаціями, волонтерськими об'єднаннями, державними установами та тимчасовими переселенцями. 

Платформа функціонуватиме за принципом «єдиного вікна», де оброблятимуться та відповідним чином маршрутизуватимуться заявки та звернення переселених громадян, які потребують відповідної допомоги. Крім того, платформа міститиме відповідну базову довідкову інформацію, що дозволяє особам, які потребують допомоги, краще зорієнтуватися у визначенні шляхів подолання конкретних проблем. 

Довідка: 

Міжнародний благодійний фонд на честь Покрови Пресвятої Богородиці створено у 2008 році з ініціативи бізнесмена Вадима Новинського. 

Діяльність фонду спрямована на виховання майбутнього покоління на засадах православної віри, зміцнення сім'ї та підвищення значущості сімейних цінностей у суспільстві, а також збереження культурної та історичної спадщини, підтримку охорони здоров'я та всебічний розвиток освіти. 

 

Благодійні проєкти Фонду