Міжнародний благодійний фонд (МБФ) на честь Покрови Пресвятої Богородиці Вадима Новинського у 2017 році направив на гуманітарні та благодійні проекти понад 65 млн. грн.

31 січня 2018

МБФ на честь Покрови Пресвятої Богородиці Вадима Новинського протягом року здійснював діяльність на користь товариства за своїми основними напрямками відповідно до статуту та законодавчих актів України.

Фонд не зраджував своїх багаторічних традицій. Як і попередні роки, його головними завданнями у 2017 році була реалізація благодійних проектів, спрямованих на відродження православних цінностей, відновлення історичних, релігійних, архітектурних пам'яток культури; а також здійснення програм у галузі охорони здоров'я, захисту материнства та дитинства. 

З моменту свого заснування МБФ на честь Покрови Пресвятої Богородиці підтримує відродження православних монастирів та храмів на території нашої країни, а також усвідомлюючи важливість духовного виховання підростаючого покоління, надає допомогу у проведенні заходів, спрямованих на відродження принципів православ'я. Програма під назвою «Духовна спадщина» поєднує всі проекти з відродження та підтримки наших культурних та православних пам'яток. Серед її учасників такі відомі світові обителі як Свята Києво-Печерська Лавра, Свято-Успенська Святогірська Лавра, Вознесенський Банченський чоловічий монастир, Кафедральний собор на честь Воскресіння Христового, Релігійна громада на честь храму Святої Трійці, Свято-Троїцький Іонський монастир, Свято-Троїцький Корецький ставропігійний жіночий монастир, Свято-Васильєвський жіночий монастир (Овруч), Флорівський жіночий монастир. 

Окремо хочеться відзначити проект з Вознесенського Банченського чоловічого монастиря, при якому вже багато років існує сирітський притулок або, як його називають у народі, «велика сім'я Жара», де живуть і виховуються понад 500 дітей-сиріт. Серед них діти з інвалідністю та тяжкими недугами, у тому числі ВІЛ-інфіковані (їх близько сорока осіб). З 2015 року фонд регулярно надає допомогу на утримання дитячого притулку. У 2017 році ця допомога становила понад 13 млн. грн. 

Також фондом здійснюється ще один масштабний проект із відтворення храму на честь Святої Трійці – обителі майже з трьохсотрічною історією, зруйнованого у 1931 році. На роботи з відновлення храму з культурно-освітнім центром на Троїцькій площі (вул. Шота Руставелі та Жилянська) виділено 14 млн. грн. 

Протягом 9 років фонд фінансує видавництво православних журналів для молоді «Отрок.ua» та «Прізвище», які вподобали не лише українських читачів. Це хороша, високоякісна література, що сприяє сприйняттю людиною духовно-моральних понять, що розкриває йому шлях до духовності, Богу – до радості та ефективності. Де є відповіді на нагальні питання щодо життя, що особливо важливо для молодого покоління. Понад 3 млн. грн. надіслав фонд у 2017 році на видавництво православної літератури. 

З метою підтримки проектів із відродження православних та культурних цінностей фондом було профінансовано низку ювілейних заходів, присвячених 1000-річчю давньоруського чернецтва на Афоні. Проект охопив багато країн, таких як Англія, Франція, Італія, Німеччина, Швейцарія, Польща. 

Заслуговують на особливу увагу проекти фонду в галузі охорони здоров'я. З квітня 2017 року МБФ на честь Покрови Пресвятої Богородиці Вадима Новинського підключився до благодійного проекту «Допоможи серцю битися», який реалізується на базі державної установи Інститут Серця МОЗ України. Проект передбачає надання допомоги у лікуванні дітей із вродженими вадами серця. Дія програми поширюється насамперед на дітей-сиріт, дітей з багатодітних, неповних та соціально-незахищених сімей. У 2017 році фонд надав допомогу у лікуванні вроджених вад серця дітям з різних куточків України, забезпечивши витратні матеріали (оклюдери та спіральні системи) для проведення операцій 20 дітям. Також фондом профінансовано закупівлю обладнання (бронхоскопа) відділу інтенсивної терапії для новонароджених та недоношених дітей Інституту Серця. 

Ще один потрібний та корисний проект, що реалізується фондом з 2012 року, – Програма з реабілітації дітей та молодих людей з діагнозом ДЦП. У рамках проекту у 2017 році пройти курс реабілітації у Міжнародній клініці відновного лікування змогли 15 людей. 

Загалом адресну медичну допомогу завдяки МБФ на честь Покрови Пресвятої Богородиці у 2017 році отримали понад 100 осіб на суму 4 млн. грн. 

Загалом на благодійність у 2017 році було спрямовано понад 65 млн. грн. 

Благодійні проєкти Фонду