Відправлення мобільної бригади українських медиків до Італії

9 квітня 2020

Минулої суботи мобільна бригада українських медиків вирушила до Італії для надання допомоги італійським колегам у боротьбі з коронавірусом. Це акт гуманітарної допомоги країні, яка сьогодні є одним із епіцентрів епідемії в Європі, та в якій проживає багатотисячна українська діаспора.

Мета місії, окрім безпосереднього надання допомоги, здобуття цінного досвіду для України, яка поки що не увійшла до епідеміологічного піку. Українські лікарі ознайомляться з передовими протоколами та методами лікування захворювання. Найкращі із практик будуть запроваджені в Україні. 

До складу делегації увійшли по 10 медиків від Міністерства охорони здоров'я та МВС: інфекціоністи, реаніматологи, хірурги, анестезіологи, ендокринологи, невропатологи та медичні сестри. 

Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці був серед перших, хто відгукнувся на заклик влади допомогти у боротьбі з поширенням інфекції. З перших днів ми координуємо свої дії із Міністерством охорони здоров'я. У тісній співпраці з міністерством Фондом закуплено тисячі засобів індивідуального захисту для медиків, посилені респіратори, окуляри, костюми біозахисту, а також інше медичне обладнання. Все це вже передано до регіональних лікарень і використовується лікарями, які перебувають на передовій боротьбі з поширенням інфекції. 
 
Сьогодні нам надано почесну нагоду надати фінансову підтримку лікарям, відправленим до Італії по лінії МОЗ. Кожен із них отримав від Фонду персональну грошову стипендію для полегшення їх 14-денного побуту за кордоном. 

Раніше Фонд спільно з Українською Православною Церквою закупив та передав лікарням усієї України 100 тис. ПЛР-тестів виробництва Південної Кореї. Фонд також займається придбанням та постачанням в Україну високоякісних та високоефективних апаратів штучної вентиляції легень. В Україну вже доставлено перші десять апаратів, і вони вже використовуються у лікарнях для порятунку життів українських громадян. 

Благодійні проєкти Фонду