УПЦ передала лікарям Києва 13000 тестів для виявлення коронавірусу

8 квітня 2020

Українська православна церква передала до Центру громадського здоров'я Києва 9000 тестів для виявлення коронавірусу.

Ще 3500 тестів було направлено до Київського лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України, 500 тестів – Головного міського клінічного військового госпіталю та 300 тестів – Центру превентивної допомоги. 

Тести для виявлення Covid-19 було закуплено Міжнародним благодійним фондом Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Силами УПЦ сьогодні вони передаються до лабораторних центрів усіх регіонів України. 
Як зазначив Глава адміністративного апарату Київської митрополії Української Православної Церкви єпископ Віктор (Коцаба), з першого дня виявлення Covid-19 в Україні усі 53 єпархії Української Православної Церкви приєдналися до боротьби проти поширення коронавірусної інфекції. 

«Церква завжди молиться за своїх вірних дітей і за всіх людей, які потребують молитви. Це головне завдання Церкви. Коли настають лихоліття, потрібно брати і дієву участь. Все, що в силах наших єпархій, громад, монастирів - все робиться для того, щоб зробити свій внесок. Лихо нас об'єднало для того, щоб ми, не поділяючи один одного ні на конфесії, ні за національними ознаками, ні за політичними поглядами, разом боролися. Щоб спокійний час настав на нашу Батьківщину. Всім бажаємо здоров'я, молитимемося, і з надією на Бога робити все, що в наших силах для того, щоб наш народ пройшов ці випробування і Господь благословив усіх нас здоров'ям, своїми милостями та щедротами», - сказав єпископ Віктор. А також наголосив на значущості роботи лікарів у боротьбі з пандемією коронавірусу. 

Завідувач відділення епіднагляду над інфекційними хворобами Центру громадського здоров'я Роман Родина подякував Українській Православній Церкві за допомогу. 

Від того, як оперативно ми протестуємо людей, залежатиме те, наскільки ми зможемо мінімізувати ризики передачі хвороби. Центр громадського здоров'я одержав 9 тисяч тестів. Ми сподіваємося, що ця допомога сприятиме тому, що ми активно виявлятимемо хворих і протидіятимемо коронавірусній хворобі», - сказав він. 

Нагадаємо, починаючи з березня 2020 року Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці закупив у КНР 10 високоефективних апаратів штучної вентиляції легень, 850 комплектів індивідуального захисту медиків та 10 тис. експрес-тестів. А також тисячі костюмів та респіраторів найвищого ступеня захисту для медиків. Вони розподілені на Донецьку, Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Дніпропетровську, Харківську області. 

Крім того, 30 березня в Україну прибула закуплена Фондом найбільша партія високоточних ПЛР тест-систем DialPlexQ™ - 100 000 екземплярів із Південної Кореї. Вони будуть розподілені для лікарень усіх областей України. 

Благодійні проєкти Фонду