У дев'яти містах Європи відбудуться заходи, присвячені Святій Горі Афон

18 листопада 2016

У дев'яти містах Європи протягом місяця (листопад-грудень) Українською Православною Церквою та Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні буде реалізовано масштабний духовно-просвітницький проект, присвячений 1000-річній спадщині Святої Гори Афон.

Здійснюється проект із благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

У рамках реалізації проекту у Польщі, Чехії, Німеччині, Швейцарії, Італії та Франції буде проведено серію наукових та духовно-просвітницьких заходів на тему: «Афон — Київ. До 1000-річчя духовно-культурних зв'язків». 

Зокрема, проект передбачає проведення в європейських містах пересувної фотовиставки «Дорогами Афона», на якій будуть представлені фотороботи грецького фотографа Костаса Асіміса та дореволюційні фотографії афонських монастирів, показ нового документального фільму «Тисяча років на Афоні», пізнавальні лекції директора Міжнародного інституту Україні (МІАНУ) та головного редактора альманаху «Афонська спадщина» Шумило Сергія Вікторовича, презентація афонських видавничих проектів УПЦ та МІАНУ, живе спілкування та відповіді на запитання. 

Графік проведення заходів наступний: 20.11. – Варшава; 23.11. - Карлові Вари; 24.11. - Прага; 27.11. - Гамбург; 01.12. - Неаполь; 04.12. - Рим; 08.12. - Женева; 11.12. - Мілан; 13.12. - Страсбург. 

http://news.church.ua/files/2016/11/%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BA-1.png 

Під час заходів відвідувачі зможуть доторкнутися до таємничого світу Святої Гори Афон, дізнатися про духовно-історичні зв'язки з Афоном та його вплив на формування вітчизняної культури та духовності, про присутність запорізького козацтва на Святій Горі, побачити маловідомі та втрачені вітчизняні обителі Афона, отримати відповіді на питання про різні аспекти життя та діяльності афонських ченців, афонську спадщину та традиції. 

Проект реалізується за підтримки Помісних Церков: Константинопольської Православної Церкви, УПЦ, Польської Православної Церкви, Православної Церкви Чеських земель та Словаччини, Сербської Православної Церкви, а також інших міжнародних наукових, релігійних, громадських та благодійних організацій та установ, у т.ч. МБФ на честь Покрови Пресвятої Богородиці. 

Організатори: Відділ зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви, Синодальний відділ "Церква та культура" та Міжнародний інститут афонської спадщини в Україні. 

По материалам официального сайта УПЦ

Благодійні проєкти Фонду