У Страсбурзі відбувся завершальний етап заходів, присвячених православній духовності Афону

16 грудня 2016

Завершальний етап ювілейних заходів, присвячених 1000-річчю давньоруського чернецтва на Афоні, відбувся у «парламентській столиці Європи» м. Страсбурзі (Франція).

Організований Українською Православною Церквою та Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні духовно-просвітницький вечір, присвячений традиціям Святої Гори Афон, відбувся 13 грудня у страсбурзькому католицькому культурному центрі ім. апостола Фоми. 

У заході взяли участь представники різних національностей: українці, французи, німці. Були присутні співробітники апарату Ради Європи. 

В рамках ювілейного вечора мешканцям Страсбурга були представлені фотовиставка «Дорогами Афона» та показ документального фільму «Тисяча років на Афоні», після чого відбулася пізнавальна лекція директора Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні (МІАНУ) та головного редактора альманаху «Афонська спадщина» Сергія присвячена Святій Горі Афон та її 1000-річним духовним традиціям. В рамках вечора також відбулася презентація афонських видавничих проектів УПЦ та МІАНУ. 

На завершення заходу українськими гостями всім присутнім було подаровано іконки прп. Іоанна Вишенського Святогорця та Собору всіх Святогорських Преподобних. 

У рамках заходів у дар бібліотеці Страсбурзького університету (University of Strasbourg), заснованого в 1538 р., було передано комплекти книг Сергія Шумило, присвячені 1000-річній афонській спадщині. 

Крім того, 14 грудня директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні (МІАНУ) Сергій Шумило у Страсбурзі провів переговори з представниками керівництва одного з найбільших європейських франко-німецьких телеканалів ARTE (Association Relative a la Télévision Européenne) та компанії Vidicom Media на предмет співпраці в галузі популяризації афонської спадщини у Західній Європі, реалізації спільних телевізійних та інформаційних проектів, проведення заходів тощо. 

Як повідомлялося раніше, у дев'яти містах Європи протягом місяця (листопад-грудень) Українською Православною Церквою та Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні було реалізовано масштабний духовно-просвітницький проект, присвячений 1000-річній спадщині Святої Гори Афон. 

У рамках реалізації проекту у Польщі, Чехії, Німеччині, Швейцарії, Італії та Франції було проведено серію наукових та духовно-просвітницьких заходів на тему: «Афон — Київ. До 1000-річчя духовно-культурних зв'язків». 

Зокрема, ювілейні заходи було проведено у Варшаві, Празі, Карлових Варах, Гамбурзі, Неаполі, Римі, Женеві, Мілані. Завершальний етап серії заходів відбувся у Страсбурзі. 

Організаторами виступили Відділ зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви, Синодальний відділ «Церква та культура» та Міжнародний інститут афонської спадщини в Україні. 

Проект реалізується за підтримки Помісних Церков: Константинопольської Православної Церкви, УПЦ, Польської Православної Церкви, Православної Церкви Чеських земель та Словаччини, Сербської Православної Церкви, а також інших міжнародних наукових, релігійних, громадських та благодійних організацій та установ, у т.ч. МБФ на честь Покрови Пресвятої Богородиці. 

Здійснювався проект з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія. 

За матеріалами офіційного сайту УПЦ
 

Благодійні проєкти Фонду